Kim jestem?
Imię i nazwisko: Mateusz Gajek
Występuję również jako: Maurycy Teo lub Artdico Gnorofex
Wykształcenie: Magister teologii ogólnej, specjalność: teologia fundamentalna; uczelnia: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;
W trakcie studiowania na kierunku informatyka; uczelnia: Akademia Finansów i Biznesu Vistula.
Zawód wykonywany: Nauczyciel języka angielskiego oraz religii w Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Wołominie.
Kontakt: maurycy_to@o2.pl lub artdico.gnorofex@gmail.com
Zainteresowania: Teologia, literatura fantasy, kino (fantasy, science-fiction, film postapokaliptyczny, ale także komedie romantyczne), seriale, tematyka rodzinna, gry słowne i planszowe.
Prowadzone projekty:
Oprócz niniejszego, prowadzonego od wielu lat bloga jestem również założycielem i redaktorem strony poświęconej tematyce fantasy „Jasmine – Niekończąca się Historia Fantasy”. Projekt, współtworzony przez czytelników, opiera się na pomyśle wspólnego pisania historii fantasy, która ma początek, ale nie będzie mieć końca. W miarę rozwoju opowieści projekt przemienił się w tworzenie wspólnego wielkiego świata. W tej chwili główna historia składa się z 21 odcinków (większości autorem lub współautorem jestem ja) i kilku opowiadań niezależnych. Stronę tę prowadzę pod imieniem Artdico Gnorofex.
Osiągnięcia z dziedziny informatyki:
Stworzyłem w systemie Joomla nową stronę internetową szkoły, w której uczę: Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Wołominie. Wciąż tworzę tę stronę, dodając nowe treści i zmieniając jej wygląd. Stronę można zobaczyć pod adresem http://www.zss-wolomin.edl.pl/Joomla2.
Redakcja i twórczość literacka:
2011 – Książka Problemy z seksualnością. Odpowiedzi na dylematy młodych chrześcijan. Zostałem współtwórcą książki księdza Marka Dziewieckiego jako redaktor pytań. Książka w prosty, przystępny sposób odpowiada na pytania często zadawane przez młodych ludzi, które są związane z seksualnością. Autor nie próbuje być grzeczny i miły, lecz z perspektywy psychologa i katolickiego duchownego podpowiada jak w zgodzie z Bogiem i ludzkim sumieniem radzić sobie z trudnościami. Ja zaś pomogłem zredagować pytania pojawiające się w tej książce.
2009 – Recenzja książki Ch. Hitchensa Bóg nie jest wielki, tłum. C. Murawski, Wydawnictwo Sonia Draga, Katowice 2007, w: Studia Bobolanum 3 (2009), strony: 187-192.
Artykuł Filozofia na tropie duszy w: eSPe 86 (3/2009), strony: 10-15. Artykuł dostępny jest także w internecie, między innymi tutaj: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/F/espe200903.html#
Redakcja w toku: W ramach współpracy z wydawnictwem eSPe redagowałem również pytania do książki dotyczącej dylematów moralnych, między innymi związanych z klauzulą sumienia nie tylko u lekarzy, ale i u innych osób, np. pracowników sklepu, w którym sprzedaje się środki antykoncepcyjne. Powstanie książki jest chwilowo zawieszone.
W ramach współpracy z wydawnictwem M podjąłem się udziału w zredagowaniu książki księdza Dariusza Oko dotyczącej problemu homoseksualizmu. Książka nie ukazała się jeszcze drukiem.
Artykuły na portalach internetowych:
wPolityce.pl: Artykuł Rządowa propaganda w dobranocce dla najmłodszych z 18 października 2015.
Projekty w których wziąłem udział:
Wraz ze swoją żoną wziąłem udział w tworzeniu książki Marty Brzezińskiej-Waleszczyk Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji, ale boicie się zapytać. Do tej książki udzieliliśmy wywiadu.
W ramach promocji książki, oraz burzliwej dyskusji, która wokół tej publikacji się przewinęła, wziąłem udział w kilku audycjach radiowych: W radiu Plus, w radiu RDC, oraz w internetowym radiu Wnet, a także w wywiadzie do programu Starcie Cywilizacji dla telewizji Republika.
Poniżej zamieszczone są odnośniki do części z wymienionych powyżej audycji.
Audycja w Radiu Plus „Nocne światła”
Audycja w radiu Wnet
Telewizja Republika: „Starcie cywilizacji”
Najnowsze komentarze